MykaV MykaV
  • 08-06-2016
  • Mathematics
contestada

What us the unit price of 32 ounces of yogurt that cost 4.79$

Respuesta :

SnowMan115 SnowMan115
  • 08-06-2016
Do you mean the cost per ounce? 
Then that would be $0.1496, or rounded to the nearest cent, 15 cents a ounce.
Answer Link

Otras preguntas

Trader's Paradise Trader's Paradise is a global merchant that sells a variety of products. The company operates in forty-eight different countries (some develop
How did George E. Waring try to solve the sanitation problems in New York City?
will give brainlest PLEASEEEE HELPPPPPPPP 3 MINUTES LEFT Expressing your needs to others is aggressive behavior. Please select the best answer from the choic
Consideras que es correcto que se practique la eugenesia? ¿por qué?
pa help NAMAN poI'll make BRAINLIEST(ARALING PANLIPUNAN)​
lil help here please ​
1:cultural practices of the ilocanos of la union?2:Success story of an entrepreneur3:the way of life of the mangyans, their folkways and mores4:fears and anxiet
Which best explains how poets try to explore symbols? A. They try to focus exclusively on the traditional meaning of the object. B. They try to ignore the previ
PLEASE HELP ME WITH THIS QUESTION, ILL BRAINLIEST YOU
Help ASAP 20 points!!! A = {4,7, 10, 14, 17, 20} B = {1,4,9,14, 20} C = {2,3,7, 10, 17)