MykaV MykaV
  • 08-06-2016
  • Mathematics
contestada

What us the unit price of 32 ounces of yogurt that cost 4.79$

Respuesta :

LeroyS
LeroyS LeroyS
  • 08-06-2016
the unit price is 0.149 or about $0.15
Answer Link

Otras preguntas

Is this a sentence This is cheap. Yes or no
40 points!! What is the area of the quadrilateral with vertices at (2, -4), (4, -4), (2, 1), and (4, 1)?
Write an equation for the nth term of the arithmetic sequence. Then find a10 a 10 . −3,−6,−9,−12,... − 3 , − 6 , − 9 , − 12 , . . .
I’m terms of production, what best describes the difference between capitalism and socialism?
Check your revision to confirm that you have composed a strong argumentative essay. Check all of the boxes that describe your revised essay. My thesis is clear
Internal control system have limitations. These include all of the following except a. management override b. stability of systems c. possibility of honest erro
Which phrase BEST describes the mood of the characters in this vignette? A) helpful and cooperative B) trusting but hesitant C) sullen and bitter D) eager but t
What reasons does President Eisenhower give for gathering information about the Soviet military?
Write an equation of the circle with center (-6, 2) and diameter 10.
Consuming a lot of alcohol quickly can lead to alcohol poisoning. true false