maddjq2014
maddjq2014
06-12-2019
Mathematics
contestada
It's unit rate. 80$ for 5 Liters
Respuesta :
angedchedommachegah
angedchedommachegah
08-12-2019
Answer:
16 dollars/ litter
Step-by-step explanation:
80/5=16
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 58+ )
Otras preguntas
Which of the following were not one of the major cash crops for plantations?options: A.Cotton B.Sugarcane C.Corn D.Rice E.Indigo F.Hemp G.Tobacco
An object's angular momentum is proportional to its __________. An object's angular momentum is proportional to its __________. weight impulse angular accelerat
Machines at a bottling plant are set to fill bottles to 12 ounces. The quality control officer at the plant periodically tests the machines to be sure that the
The Pentose Phosphate Pathway: A. is an example of catabolism. B. is a part of photosynthesis. C. is another name for fermentation. D. is an example of anabolis
Describe the truman doctrine and how america reacted to it
What theory states that intelligence is not a single concept but is composed of a minimum of eight different intelligences, each relatively independent of the o
Escoge el articulo y adjetivo correcto de la siguiente palabra:ninos
Power Corporation owns 75 percent of Swift Company’s stock. Swift provides health care services to its employees and those of Power. During 20X2, Power recorded
Which statement best integrates the ideas from the text with the information provided in the text box on products from at-risk industries in "The Power of Your
The supplies account had a balance of $4,400 at the beginning of the year and was debited during the year for $2,400, representing the total of supplies purchas