rachaelmorozov
rachaelmorozov rachaelmorozov
  • 07-12-2019
  • Mathematics
contestada

I need help with this math problem please.
I just need the verbal discription.

I need help with this math problem pleaseI just need the verbal discription class=

Respuesta :

Adas8 Adas8
  • 07-12-2019

Answer: The best is to buy 2 gallons of milk, because it is the cheapest solution.

Step-by-step explanation:

If you want to compare the prices of these sizes of milk just count how much would cost the same capacity of milk, example 2 gallons of milk. Then it is easy to compare.

Ver imagen Adas8
Answer Link

Otras preguntas

The price of a gallon of gas went from 2.09 to 2.24 for the thanksgiving holiday
please help will give brainliest
45n=25 Simplify your answer as much as possible.
If the minimum attractive rate of return is 7%, which alternative should be chosen assuming identical replacement (like kind exchange)
Write the quadratic equation whose roots are 1 and 5 and who's leading coefficient is 4
Your skin cells and muscle cells have different characteristics. Finish this statement: The proteins in your skin cells and muscle cells are a the same b diff
Which of the following were results of the Korean War? Select three options.
Jenny will choose between two restaurants to purchase pizzas for her party. The first restaurant charges a delivery fee of $6 for the entire purchase and 12 per
What is the energy transformation of these street lights with solar panels?
A feather is falling towards the ground at a constant speed. Of the forces listed, identify which act upon the feather.