seretahouge seretahouge
  • 10-12-2019
  • Mathematics
contestada

Jen bought 5cds for 20.50 what was the unit price?

Respuesta :

robert1354 robert1354
  • 10-12-2019
you answer is 4 dollars and 10 cents
Answer Link
cashmead13 cashmead13
  • 10-12-2019
The unit price is $4.10 because 20.50 divided by 5 is 4.1
Answer Link

Otras preguntas

A political economist argues that ____. media seek profitability regulations cause media to change media content is influenced by ownership all of the choices
Kevin wants to increase his muscular strength. Knowing Kevin's goal, analyze the options and determine which program is best for him based on the SPORT (and FI
Which experimental question were the students most likely trying to answer?
One way to ensure good sleep hygiene is to change your bedtime frequently. Please select the best answer from the choices provided. T F
Define a potential target market for an energy bar that is designed to replace a meal or serve as an energizing snack by providing a significant percentage of t
What two forces cause the arc-shape of projectile motion?
What is a benefit of increased physical fitness?
how to work surface area
Did the development of american cities justify jefferson's claim that "when we get piled up in great cities we will become as corrupt as europe"?
European countries MOST LIKELY wanted access to the Suez Canal because Question 4 options: A. it provided them with a faster route to travel to the United