jm1584909
jm1584909 jm1584909
  • 10-12-2019
  • Mathematics
contestada

The 20-pack container sells for $5.49. What is the unit rate of dollars per pack?

Respuesta :

ss00 ss00
  • 10-12-2019

Answer:

.27

Step-by-step explanation:

Answer Link
magicalunicorn444
magicalunicorn444 magicalunicorn444
  • 10-12-2019

Answer:

0.2745

Step-by-step explanation:

5.49 divided by 20= 0.2745

Answer Link

Otras preguntas

What is one difference between RNA and DNA?
why did Ash and Negar go to the UK?
Sc. 3, Lines 65–67: What metaphor does Macduff make in these lines? Why is this metaphor effective?
How did business people form corporations
How is the kidney and the coffee filter alike
Why are scarcity and choice basic to the study of economics answers?
Evaluate the expression. Show your work.
what is the answer to 2701=25(p+37)
The solids are similar. Find the volume V of the red solid.
How did the results of the presidential election in 1860 influence South Carolina’s decision to secede from the union