jm1584909
jm1584909 jm1584909
  • 10-12-2019
  • Mathematics
contestada

The container sells for 18.95. What is the unit rate in dollars per pack?

Respuesta :

kcenate84
kcenate84 kcenate84
  • 10-12-2019

Answer:

$ 0.21 per pack

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what details does dr king use to support his main idea​
Can you answer for me those question please
A cheetah can run at a rate of 75 miles per hour. A greyhound can run at a speed of 75 km per hour. Who is faster?
List the first five terms of the sequence. a1 = 4, an+1 = 5an − 3
Where did the earliest recorded use of capital punishment take place?
Pl help me!!!!!!!!!!!!
How are the writing style in “In Another Country” and “The Little Regiment” most different? A.language B.themes C.characters
How did Mexican Americans and Native Americans assert their rights in the 1950s?​
Can you answer for me those question please
Who Was the Best US President? Each president of the United States of America has left behind a legacy, some more notable than others. Who do you believe was t