kk12321
kk12321 kk12321
  • 10-12-2019
  • Mathematics
contestada

Rob and Alan went to taco express. Rob bought seven tacos and to fajitas and paid $12.65. Adam bought 4 tacos and one fajita and paid $6.95. Find the cost of one taco.

Respuesta :

jayceepricebaby
jayceepricebaby jayceepricebaby
  • 10-12-2019
I did the math and each taco is $1.25 each.
Answer Link

Otras preguntas

1.Classify the quadrilateral using the name that best describes it. a.parallelogram b.rectangle c.square d.trapezoid 2. Which statement is a true statement? a.
Anyone help meeee!!!!!!! Plz I can't finish my math packet
What is it important to remember when grouping into an outline
What is an equivalent function to 2(2ˣ)
How do I solve this this question
In pursuit of four-footed game what does it mean in the story of Tubman
A storyboard is essentially an outline of a web page's content and design -True or False
do u know about the atomic model
Write three billion, four hundred million in standard and expanded form
Which are the correct terms used to describe the three branches of the federal government? A. Legislative, Executive, Judicial B. President, Judicial, Leg