yafavmorgan12 yafavmorgan12
  • 06-01-2020
  • Mathematics
contestada

14 hershey bars cost $16
find the cost per bar

Respuesta :

Ramu73
Ramu73 Ramu73
  • 06-01-2020

Answer:

.875

Step-by-step explanation:

Answer Link
simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 06-01-2020

Answer:

1.14 (rounded to the nearest cent)

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

Chicken pox, influenza, HIV, and rabies are examples of diseases caused by viruses. true or false
Please answer quick and correctly
413.33 The 3 in the hundredths place is _____ times the value of the 3 in the tenths place.
King who built a strong Persian army and expanded the persian in Empire​
Which of the following is the graph of f(x) = -0.5|x + 31 -2?
Which graph represents the following system of inequalities? y>(1)/(2)x-1 y<=-x+1 y>-2x-1
I need help with the question on the bottom?
4n/5=84/15 i cannot figure out this math problem for my homework!
Crystal has $9 to spend on lunch and an afternoon snack. If lunch costs three times as much as the snack, which inequality best represents the situation if s re
Karinna's aquarium, which is in the shape of a rectangular prism, can hold 80,000 cubic centimeters. The base measures 100 cm by 40 cm. What is the height of th