freeynwmelly223
freeynwmelly223 freeynwmelly223
  • 08-01-2020
  • Mathematics
contestada

A package of 5 insulation socks cost $31.95. What is the unit price of the pairs of socks

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 08-01-2020

Answer: $6.39

Step-by-step explanation: 31.95 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

Does 7.5 quarts =1 pint
A figure is translated (x-5,y+7) then by (x+5,y-7). What is the final position of the figure? Explain.
what numbers make 225 when multiplying
The density of maple wood is about 755.kglm to the power of 3. What is the mass of a solid piece of maple that has a volume 640.cm to the power of 3?
7 and half feet tall how many inches tall is it
8.508,8.58,7.5,7.058 in decreasing order
What is the difference between 2m long and 8/9 and 2m long and 14/13 wide
Can anyone answer this? x+1<5
for every girl taking classes at the martial arts school there are three boys who are taking classes at the school if there are 236 students taking classes how
many struggling business made large profits during world war 2 through war contracts with ?