califroebel14 califroebel14
  • 08-01-2020
  • Mathematics
contestada

Leslie Thompson purchased a 64 oz bottle of juice for $2.07 what was the price per ounce

Respuesta :

rcukierkorn
rcukierkorn rcukierkorn
  • 08-01-2020
Divide 64 by 2.07
30.9 cents per ounce
Answer Link
nwelch8124 nwelch8124
  • 09-01-2020

Answer:

132.48

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What does the ip address 192.168.1.15/29 represent?
How does high heat of vaporization affect living organisms?
After formulating a general research question, what will a good researcher always do?
Which of the following describes the Urban League? A. focused on helping poor African American workers B. led by Jane Addams and Ida B. Wells C. form
Heat is applied to an ice cube in a closed container until only steam is present. draw a representation of this process, assuming you can see it at an extremely
What effect does time have on the speed of a moving object?
An economy that is based on mining or producing raw materials to be used in foreign industries is called A. an export economy. B. an extractive economy.
Japan highly values _______________, which has allowed it’s economy to grow extensively after World War II.
When was the last time the bucks won a championship?
Are the majority of bacteria helpful or harmful