rose831
rose831 rose831
  • 09-01-2020
  • Mathematics
contestada

A jar of salsa costs $0.95. Neha bought 9 jars of salsa. How much did Neha spend in all?

$

Respuesta :

BrainlessARMY
BrainlessARMY BrainlessARMY
  • 09-01-2020

Answer:

$8.55

Step-by-step explanation:

$0.95 x 9 jars = $8.55

For every jar Neha buys, she spends $0.95, and buying 9 jars in total, she pays $8.55 in total.

Answer Link
miraclegonzalez2020
miraclegonzalez2020 miraclegonzalez2020
  • 09-01-2020
$8.55
You know one jar costs $0.95. And her buying 9 :
0.95x9
=$8.55
Answer Link

Otras preguntas

3. If a bar magnet's neutral region is broken in two, what will most likely occur? A. Neither segment will have a north or south pole. B. The segment that's lon
Simplify (3v5+8v3−10v2)−(−12v5+4v3+14v2) . Write answer in standard form. ​ ​
Write the balanced equation for the reaction between HCl and NaOH. Then, calculate the molarity of the NaOH.
What’s the power house of a cell
Write each statement as an algebraic expression. The quotient of the square of a number n and the cube of n increased by 5. Will get brainiest answer
Share £45 in the ratio 4:5
MULTIPLE CHOICE / Will Impact On Other Homeschoolers / Will Mark Brainliest Drag each label to the correct category. Identify the ways of talking during a group
Find the distance between the points (-5, 0) and (-4, 1).
Which statement is correct for the point A(x,y)
A set of wrist watch prices are normally distributed with a mean of 767676 dollars and a standard deviation of 101010 dollars. What proportion of wrist watch pr