imjgal imjgal
  • 10-01-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy a 20 pound bag of dog food for Doo.
What is the cost per pound?

Respuesta :

mikeyfastwheels mikeyfastwheels
  • 10-01-2020

Answer:

12$

Step-by-step explanation:

this is a helper

Answer Link
cutegirl1000
cutegirl1000 cutegirl1000
  • 10-01-2020

Answer:

$12

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How did Greek sculptures of figures differ from Egyptian and Roman ones? A. They were carvings made of cream-colored ivory. B. They first showed the contrapp
Which features were among the six common bonds of a nation-state? Check all that apply. -housing -history -clothing -territory -language
Plants prefer to absorb nitrogen in what form
which character in faulkner's as i lay dying uses descriptive language the most? A. Anse B.Darl C.Jewel D.Addie
Please help me I dont understand what I am supposed to write
What is the volume of the prism
Put the following biological structures in the correct order of organization, from smallest to largest: A. Rose, shoot system, stem, xylem, tubular cell, meri
electrolysis uses electrical current to break water molecules in to oxygen gas and hydrogen gas. how do you know that this is a chemical change? A. their is a
the whole class of 26 students made friendship bracelets. Each bracelet took 2/3 of a yard of yarn to make. how many yards of yarn were used in all?
Under the provisions of the english bill of rights the king or queen could not raise taxes without the permission of who or what?