Paige1010 Paige1010
  • 10-01-2020
  • Mathematics
contestada

A student bought two juice pouches for $1.25 each and 3 bags of chips. The total cost was $5.05 .write and solve an equation to determine the cost of a bag of chips,c

Respuesta :

kinzieeisenbise86
kinzieeisenbise86 kinzieeisenbise86
  • 10-01-2020
jacks fbdidnd didn’t wanna bother me you doing
Answer Link

Otras preguntas

Juggernaut Satellite Corporation earned $18 million for the fiscal year ending yesterday. The firm also paid out 30 percent of its earnings as dividends yesterd
What is each of the slopes for all the four sides? A=(-3,1). B=(-2,-2) C=(2,-3) D=(0,3).
An apartment building produces $4,000 per quarter in gross rents. The maintenance expenses run $350 per month. Property taxes are $1,750 per year. The mortgage
Background information about plaza vieja
How did Rama know that Sita was not married
What is the equation of number 2
Solve the system of equations. 2x+3y= 6 х+у= 4 A (6,-2) B (-2, 6). C (-3, 4) D (0, 2)
7 square root 600 please simplify
How does the Fourth Amendment protect individuals from unreasonable searches and seizures by the police? When are there exceptions to this rule? *must be a mini
1 Why does a democratic country need a Constitution?​