sherwooddarien
sherwooddarien
10-01-2020
Mathematics
contestada
Unit price 2.99 for 13 oranges
Respuesta :
TexicanMarksman
TexicanMarksman
10-01-2020
Answer: i think it is $38.87
Answer Link
tanisha37
tanisha37
10-01-2020
Unit price=2.99*13
=38.87
Thus, the unit price for 13 oranges is Rs 38.87
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 78+ )
Otras preguntas
who were Poseidon's kids?
Which principles are essential to a balanced democracy? a. absolute power and equality b. accountability and diversity c. coalition and compromise d. majori
Producers are the most important biotic factor in an ecosystem. a. True b. False
All of the following are renewable sources of energy except _______ power.
Which ordered pair will solve the equation 2 × 4 + x = y? A. (5, 16) B. (4, 12) C. (3, 12) D. (2, 9)
The standard normal curve shown below models the population distribution of a random variable. What proportion of the values in the population does not lie betw
The lens system within a camera forms a _______ on the sensor. A. real, upright image B. real, inverted image C. virtual, upright image D. virtual, inv
When you have developed a position and are defending it using clarity, accuracy, and the presentation of key supporting facts, you are primarily using the ?
what is the next letter in the sequence A Z B Y C X D
Why did British impose new taxes o the colonies after the French and Indian war