kingamber619 kingamber619
  • 07-02-2020
  • Mathematics
contestada

If the store bought a leash for $6.20, how much will the retail price be for that leash?​

Respuesta :

Dawidgasioro2
Dawidgasioro2 Dawidgasioro2
  • 10-02-2020

Answer:

2.50 punds

Step-by-step explanation:

plus with the money

Answer Link

Otras preguntas

What is the purpose of ATP molecules in plant and animal cells?
Carrots sell for $2.10 per pound, and crackers sell for $2.90 per pound. Glen bought some carrots and some crackers. The total weight was 2.3 pounds and cost $6
Keisha read twice as many books as Ben read. Subtracting 4 from the number of books Keisha read and dividing by 2 gives the number of books Sheldon read. Sheldo
If the function f(x) represents the number of words that Janet can type in x minutes, what is the possible domain for the function?1) the set of integers2) the
A fruit salad is made from pineapples, pears, and peaches mixed in the ratio of 2 to 3 to 5, respectively, by weight. What fraction of the mixture by weight is
What is the purpose of ATP molecules in plant and animal cells?
Joe wanted to know more about how the cost of fertilizer for his lawn-care business was changing.  The cost of a bag of fertilizer just increased from $8 to $15
What is the oxidation number of Mn in KMnO₄? a. -7 b. -3 c. 0 d. +3 e. +7
Why did the farmers daughter watch the lady cows
Total cost of car after tax is $18550, the sales tax is 6% find the original price?