The cost of 8 muffins and 2 quarts of milk is $18. The cost of 3 muffins and 1 quart of milk is $7.50. How much does 1 muffin and 1 quart of milk cost?

Respuesta :

Answer:

I think the awnser is 4c

Step-by-step explanation: