rafaelnavarro9741 rafaelnavarro9741
  • 07-02-2020
  • Mathematics
contestada

When you buy a dozen bagels for $2.39, you get an additional bagel free. What is your cost per bagel

Respuesta :

averybelle712 averybelle712
  • 07-02-2020

Answer:

i think each bagel is about $0.20

Step-by-step explanation:

Answer Link
shaylie2005 shaylie2005
  • 07-02-2020

Answer:

.20

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Write a couple of paragraph about the"Good and Bad impact of watching television."​
How many vertices are in the given polyhedron?
Sun estimated the quotient of –23. 514 and –3. 98 by rounding each to the nearest integer. Which equation shows the correct estimation? negative 23. 514 divided
Which example is not considered a reference material
Polyvalent ions are 1) Anions with variable charges 2) Cations from columns 3 to 12 3) Ions that can be positive or negative
Either you or I should ______ take the leada) takesb) takec) takingd) took​
This is not meant to be a long, mathematically-intensive problem. If you find yourself going down that road, you might want to rethink your approach.
What are settler-colonies? What impact did disease have on these areas?
Which expression is equivalent to the expression below? 15 + 10x - 14x - 9
which tense should be used to write a complaint letterpls help​