sportplayer01 sportplayer01
  • 10-02-2020
  • Mathematics
contestada

Each burger cost $3.50 and each soda cost $2.00. You spent a total of $18.00. Can someone help me.

Respuesta :

steven9264
steven9264 steven9264
  • 10-02-2020

Answer:

you can buy 4 burgers snd 2 sodas

Answer Link

Otras preguntas

Why might a hippie have worn a T-shirt with Bob Dylan's picture on it?​
Was there an earthquake right now in california
Spatial organization should be used when your subject can best be explained _____________. a. giving equal emphasis to each part of your subject b. step by step
If you are part of a center or network, you can use program-level data to A. identify professional development needs. B. change the way you speak wit
plzz help i need to know what is on the module 7 6th grade mj world history dba ......btw its fvls plzzzzzzzzzzzz hurryyyyyyyyyyyyyyy my grade depends on it
Analyze the diagram below and complete the instructions that follow.Find the value of x. A.√3B. 3√2/2C. 3√2D. 3√3
what is the ratio of 12 minute to 1 hour​
The area of a triangle is 24 square feet. If the base is 4 feet what is the height of the triangle O 12ft O 8ft O 6ft O 3ft
Find the length of the side labeled x. Round intermediate values to the nearest tenth. Use the rounded values to calculate the next value. Round your final answ
Which of the following is equivalent to the radical expression below?