yahaira3 yahaira3
  • 09-07-2016
  • Mathematics
contestada

if 3 1/2 bananas cost .98, how much would 1 lb cost

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 09-07-2016
yes a pound of bananas cost 14 cents
Answer Link

Otras preguntas

a chess player played 20 games total. if he won 2 of the games, what is the ratio of games he lost to games he won?
a human factor expert recommends that there be at least 9 square feet of floor space in a college classroom for every student in the class. find the minimum flo
Jane needs to miss fewer than 1/6 of the words on her spelling list.  If there are 18 words, how many can she miss?  Explain.
Write the slope intercept form of the equation of each line. 3x-2y=-16 13x-11y=-12 9x-7y=-7
I have 18 ones 15 hundreds 15 tens 8thousands what number am I
let n = 2.5. what is the value of 2n(6n-3)+4n?
Describe the main features that define life in the material sense
what made rome so strong
find the value of x if 3x - 20 = 130?find the value of x if 8x-2=-9+7x?find the value of x if x + 6 = 33?
Convert  4 7/31 into a decimal rounded to the nearest thousandth.