shonttt915 shonttt915
  • 06-04-2020
  • Mathematics
contestada

Help please if ur kind

Help please if ur kind class=

Respuesta :

Ic28 Ic28
  • 06-04-2020

Answer:

12 = 27

x = 9

9 = 20.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 06-04-2020

Step-by-step explanation:

Here we can see cost of 1 muffin = $2.25

And we can see here muffin is increasing by 3

So

x = 9

And cost of 9 muffins = $2.25 * 9 =$ 20.25

And

Cost of 12 muffins = $ 2.25 * 12 = $27

Answer Link

Otras preguntas

Openstudy what are the possible rational zeros of f(x) = x4 + 2x3 − 3x2 − 4x + 18? ± 1, ± 2, ± 3, ± 4, ± 5, ± 6, ± 7, ± 8, ± 9, ± 10, ± 11, ± 12, ± 13, ± 14, ±
Explain why John Cage composed a piece that involved no musical notes for more than 4 minutes.
Halley’s comet has a perihelion distance of 0.6 au and an orbital period of 76 years. what is its aphelion distance from the sun?
The National Reclamation Act directly affected the management of which natural resource? A. Lumber; B. Water; C. Coal; D. Oil
According to freud what part of the mind is concerned with morals and ethics
Compare and contrast temperate and tropical rainforests.
Is a compound simply a mixture of two or more elements explain?
A ________ virus changes its own code or periodically rewrites itself to avoid detection.
Dile a esteban que _____ sin temor. vivimos en un país _____. a. opina / libre b. opinar / con libertad c. opine / democrático d. haya opinado / pacífico
The second version of css, css2, was introduced in 1998, expanding the language to provide styles to _________.