keiracarswell
keiracarswell keiracarswell
  • 06-04-2020
  • Mathematics
contestada

Unyu Jening Concepts
46) The sma
1. The 16-ounce box costs $3.36. The 24-ounce box costs $3.96.
The smaller box costs how much more per ounce than the larger
box?​

Respuesta :

esmy2006
esmy2006 esmy2006
  • 06-04-2020
I think the answer would be 41.28
Answer Link

Otras preguntas

what different jobs did Benjamin franklin hold
Show how to find the product of 16.2 x 4 using addition.
explain how federalism makes government more democratic and more responsive to the people.
A sentence that uses the words impudence and derision
what is 78,000,000 in scientific notation?
what does "HIV" stand for?
a hospital employs a total of 77nurses and doctors. The ratio of nurses it to doctors is 9 to 2. how many nurses are employed at the hospital. how many doctors
is an angle made of any 2 rays and why?
How can you tell if a # is divisible by 3?
if eric practiced the piano 8hrs a week, if he practices 1/4 of that how many hours is that?