malikdrummond1234 malikdrummond1234
  • 06-04-2020
  • Mathematics
contestada

• Karen bought 5.5 pounds of bananas for
$0.40 per pound. How much did she pay
for the bananas?
А $2.20
С $4.50
в $3.40
D $5.70
ОА
ооо

Respuesta :

maddienoelle05
maddienoelle05 maddienoelle05
  • 06-04-2020

Answer:

$2.20

Step-by-step explanation:

0.40 x 5.5

Answer Link

Otras preguntas

Escoge la respuesta correcta. Which of these words has a Spanish root? student pencil bean vanilla
give a scenario where a cell may need to perform a form of endocytosis
Which type of instrument is the lute ?
Johnny is going to use ASA to prove VWX = YZX, which of these is a necessary step in Johnnys proof
one of the world tallest roller coaster is in Blackpool, England. The maximum drop Is 65m over a horizontal distance of 65m in two sections. The first section h
what was in decline in the Fourteenth and Fifteenth centuries
Write the Inverse, Converse and Contrapositive of this statement: “If it is snowing, then we will not have school.” a) Inverse b) Converse c) Contrapositive
You saw on the previous page that 2/11=0.18. Show how you can use what you know about the decimal for 2/11 to find the decimal for 1/11
as a classmates entered the room, a student lept record of the colors of shoes they were wearing. the results are shown in the table. find the probability of ra
if the sum of two numbers is 21 and their quotient is 2 what are they?