wandadavidson
wandadavidson wandadavidson
  • 06-04-2020
  • Mathematics
contestada

kenny can buy daffodil bulbs in packages of 3 for $8.43 or in packages of 2 for $6.00. how much money does he save by buying 18 bulbs at the better price?

Respuesta :

abomination14252
abomination14252 abomination14252
  • 06-04-2020
You can save $3.42 by going with the 3 for $8.43 deal
Answer Link

Otras preguntas

What is it called after data is collected they are often arranged in a what?
organisms that are what related are placed on branches that are close together in a tree of life
what direction is australia from the united states
The age in which early humans made tools is called the A. Paleolithic age B. Early modern age C. Bronze Age D. Iron Age
As inflation increased and the Roman Empire experienced greater political instability, what occurred?
How many total atoms are in 0.450 grams of P2O5
Population growth in developing countries is high primarily because of the availability of .
what the answer for 3 - 5y = -37
The enclosure Movement helped to bring about the industrial revolution by lowering the
Which nation is the largest in North America by size