jdtvic123 jdtvic123
  • 06-04-2020
  • Mathematics
contestada

Celia bought a bag of 12 goldfish for $3,
What is the cost of 1 goldfish?

Respuesta :

sneadharmoney
sneadharmoney sneadharmoney
  • 06-04-2020
So what you would do is divide 12 by 3 which will get you for which means the total cost of 1 goldfish is $4
Answer Link

Otras preguntas

How was the U.S. population changing in the early 1800s? A) Cities were becoming smaller B) Families were having more children C) It was becoming older D) The i
The three strikes law has created all of these problems except: -overcrowding of prisons -unjust long sentences -prisons lacking food and clothing -bad hygiene
what is the domain and range for y=-x^2-8x-16
4. How does Juliet’s monologue in lines 15-31 affect Romeo? A. He is shocked by her insistence that he give up his name. B. He regrets being a Montague but resi
What Greek value is represented in this story about Perseus? humor honesty kindness consistency
Find the coordinates of the vertex for the parabola defined by the given quadratic function. ​f(x) The vertex is nothing. ​(Type an ordered​ pair.)
Which describes a property of water that allows plants to transfer it from their roots to their leaves? Water exhibits weak adhesion and cohesion, which allows
Which of the following words has the most negative, least respectful nuance? woman chick lady female
Develop a plan in which Ethan can finish his degree without debt
please for a test[tex] \sqrt{?} [/tex]​