homeworkaccount
homeworkaccount homeworkaccount
  • 07-04-2020
  • Mathematics
contestada

please answer I will be giving out brainliest and 2
7 points.​

please answer I will be giving out brainliest and 27 points class=

Respuesta :

nuggetbutt
nuggetbutt nuggetbutt
  • 07-04-2020
1. 21 peanuts per minute
2. 9 texts per minute
3. 28 pages per hour OR half a page per minute

4. The first option is the cheapest. You can find what one ounce costs for each barrel by dividing the cost by the total ounces.
Ver imagen nuggetbutt
Answer Link

Otras preguntas

How did the navajo code-talkers aid marines in battle?
the graph of the equation y equals 1/2 x - 3 determine the value of y for the point (4,y).A. -2B. -1C. 0D. 1​
I need help with number 9 and 10 please thank you
????????????????????????????
what is the mean average of 17,1,14,7,12,15​
2x - 9 ——— = 8 - 3x 3 What’s X
I WILL MARK BRAINLIEST FOR THE FIRST CORRECT ANSWER IN THE FIRST 1O MINS OF POSTING! Read the final stanza of " A Red, Red Rose." And fare thee weel, my only
if 5 (3x - 7) = 20 what is 6x - 8​
Nance is riding her bike to a friend’s house 4 and 1/2 miles away. She’s ridden 2 and 3/5 miles. How much farther does she need to ride. Estimate, and then comp
The shorter leg of a right triangle is 7 centimeters nbspless than the other leg. Find the length of the two legs if the hypotenuse is 13 centimeter