hassanevers2007
hassanevers2007 hassanevers2007
  • 07-04-2020
  • Mathematics
contestada

paino lessons cost $20 per week.how much will it cost,in Dollars,for 16 weeks paino lessons.
​

Respuesta :

brookeallenarepe6s7k brookeallenarepe6s7k
  • 14-05-2020

Answer:

320

Step-by-step explanation:

20 multiplied by 16 equals 320

you are multiplying the amount of money

that it takes for a week to 16 weeks

Answer Link

Otras preguntas

Tanisha makes a budget to keep track of her spending on party food. Fill in the blanks in the budget table. Idk what numbers to put in the blanks do I get to ch
A transverse wave is traveling from right to left. what direction does the medium vibrate?
El artista Picasso era muy conocido por ser el padre del movimiento del
I need help finding the volume of a cone. I have trouble u understanding how to set up equations.
Please Help Me ASAP Picture Included You Get 15 Points
who catches winston and julia communicating?
Which sentence below contains an appositive? A: We went shopping for items to make tacos. B: We bought lettuce,meat,cheese and sour cream. C: My dad, Chip, thou
which of the following people has the most direct and most cost effective opportunity to avoid developing disease or injuryA. Cathy is addicted to cigarettes. A
The radius of an orange is 1.5 inches. What is the volume of the orange? Use 3.14 for pi. Enter your answer, as a decimal, in the box.
Discuss fully the jeffersonian republican period (1800-1824). what were some major policy developments and significant problems that arose during this period? h