khanhlan3219 khanhlan3219
  • 08-04-2020
  • Mathematics
contestada

Tyrone is buying candy by the pound to stuff into a piñata. Her purchased 14 pounds of candy for $12. How much is the cost of one single pound of candy?

Respuesta :

babyk1222 babyk1222
  • 08-04-2020
i believe the answer is


26

sorry if wrong


if not an answer choice then 168.
Answer Link

Otras preguntas

Please can you guys suggest some tips to help me improve this recount? Sorry it's so long. I strained my eyes to focus on the light. Everything was blurry. In t
subtract (11x - 9) - (-4x - 6)
What is 12.1, 12.34, 12.43 and 12.5 from greatest to least?
how do you solve this problem?
when forming the superlative degree of an adjective what is commonly added to the end of the word
How to integrate 3 functions?
Which of the following statements about operations management in the service sector is most accurate? Operations management in the service sector:
What is universal theme? a.a central message that applies to anyone, anywhere b.a central message or insight that is revealed through a story c.the time, pla
The assassination of _________ was the immediate cause of world war i.
Write a number in each box to make an equation with a solution of 5. The equation is: 2(3b-4) = ___b + ___ the numbers I can choose from is 1-5