sneadharmoney
sneadharmoney sneadharmoney
  • 08-04-2020
  • Mathematics
contestada

Yukon bought a pound of confetti for $12. What is the price per ounce of conffeti? There are 16 ounces in a pound.

Respuesta :

xxxalbertfanpagexxx2 xxxalbertfanpagexxx2
  • 09-04-2020

Answer:

192

Step-by-step explanation:

all you have to do is 12×16

Answer Link

Otras preguntas

A long horizontal wire carries a current of.  I sub T = 41.4 A. A second wire (I), made of 2.90 mm diameter copper wire and parallel to the first but L = 15.4 c
Which component of behavior directly reinforces or discourages repeating the behavior?
i have a coding assessment and it runs fine but it says that the program is running for too long how do i fix it?
Help in anyone in here thats good with Crossword puzzles???/
para qué le sirve al ser humano responder sus inquietudes
the starting source of energy for all of the organisms in this food pyramid is —tarting source of energy for all of the organisms in this food pyramid is —
Identify the type of function represented below: f(x) = 2 2(½) X ​
TheThe underlying idea of Freud’s theory about personality i underlying idea of Freud’s theory about personality i
1. The number of children who attend clinic daily in July 2018 in a certain village were recorded as follow 61,42,27,52,38,17,36,43,41,43,30,43,48,41,30,56,46,7
12. Name and describe components of second line of defense a. b. C. d.