leahstaubyn
leahstaubyn
09-04-2020
Mathematics
contestada
$20
2 GAL
Unit orice per gallon:
Respuesta :
doudastico
doudastico
09-04-2020
2 gal= $20
1 gal= $10
xd
Answer Link
NNA352
NNA352
09-04-2020
$20 divided by the two gallons would be $10 per gallon.
Divide the number of gallons by the price.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
A company bought a piece of land. It can use this resource to build a factory or to plant crops. The company can also hold onto the land and try to resell it la
I really don't get this can someone help
Use the correct form of the verb ser or estar: Tú __________ policía.
The global economy _____. a. is a trend that is fading quickly b. has only positive effects for the United States c. has eliminated some jobs in the United
Why did president Woodrow Wilson send troops into mexico in 1916?
use photosynthesis in a sentence
If m // n, what is m∠1? A. 32° B. 116° C. 64° D. 26°
Baking soda is a common
what does isnsistent mean
write a paragraph that reports om indulgences by telling what they were, what people did to get them, who might buy or sell them, when or how they were given, a