2470553 2470553
  • 09-04-2020
  • Mathematics
contestada

Three cunces of cinnamon cost $2.40 if there are 16 ounces in 1 pound how much does cinamon cost per pound

Respuesta :

aquill
aquill aquill
  • 09-04-2020
Answer: One pound of cinnamon costs $12.80
Answer Link

Otras preguntas

I need help for algebra 2 for simplify form for example (3x-2i)(3x+2i)
log3(2x-5)=2 Answer is 41/2.  Why?
who was the first president of the united states of america
who was the first president of the united states of america
I need help for algebra 2 for simplify form for example (3x-2i)(3x+2i)
log3(2x-5)=2 Answer is 41/2.  Why?
(−2x0y3 )(4x2y4 )+(2y5 )(3xy)2
I need help for algebra 2 for simplify form for example (3x-2i)(3x+2i)
log3(2x-5)=2 Answer is 41/2.  Why?
vesicles that contain a cells digestive enzymes are called ?