HOMEWORKWW HOMEWORKWW
  • 10-04-2020
  • Mathematics
contestada

If cherries cost $4.30 per pound and Melinda paid $15.05 how many ounces of cherries did she buy?

Respuesta :

destinybasham03 destinybasham03
  • 10-04-2020
she bought 3.5 ounces
Answer Link

Otras preguntas

Which branch of government has two chambers/branches?
Can someone please help me with this English hw on the book Lord of the flies I'll give thanks PLEASE HELP
Whats the difference between leaf green and fire red?
what motivates the stranger to ask Elisa about her chrysanthemums
Do you have to take your lipring out for the dentist
Can someone help me fill this out? 20 POINTSSSSSSSSSSSS
What are the zeros of p(m)=(m^2-4)(m^2+1) jmap?
1 3/4 x11 helpppppppppppppp
find the perimeter and area of this rectangle
In Georgia, the earliest earthen and rock mounds date back to the Middle Woodland Period. How were the mounds used during this period?