yukichanmanriqiez89
yukichanmanriqiez89 yukichanmanriqiez89
  • 10-04-2020
  • Mathematics
contestada

Six pounds of grapefruit costs 3.00. 5 pounds of apples costs 2.65

What is the cost per pound for each?

Respuesta :

abdulshameersafi
abdulshameersafi abdulshameersafi
  • 10-04-2020

Answer:

1. grapefruit cost 0,5

2. apples cost 0,53

Answer Link

Otras preguntas

Which statement about illuminated manuscripts by Celtic, Japanese, and Islamic artists is true? They contained few symbols. They contained beautiful letter
What happened if you spoke out to defend a women accused of witchcraft?
Find the scale factor and similarity statement for both problems. Please help.
What is the difference between elastic force and gravitational force?
Which is a table values for y=x-6?
How do ancient bones help us understand our past?
Find volume of a A hexagonal prism
Pythagorean triples are given by the formulas x2 - y2, 2xy, and x2 + y2. Use the formulas for the Pythagorean triples to find a right triangle with leg lengths
Can someone help me ASAP!!!
Propene. What does the name of this hydrocarbon tell you about it’s molecular structure?