Layla2305
Layla2305 Layla2305
  • 07-08-2016
  • Mathematics
contestada

it costs $9 to go to pete's pottery place to make your own bowls for $3 per bowl. Natalie goes to pets'so pottery place and makes b bowls. She decides to make bowls 5 days this month so she can sell them at a crafts fair

Respuesta :

Nerdy1231
Nerdy1231 Nerdy1231
  • 07-08-2016
she makes 15 bowls every 5 days so the answer whould be 15.
Answer Link

Otras preguntas

how did chaucer's vast experience enable him to write the canterbury tales
Classify the following as a type of potential energy or kinetic energy (use the letters K or P) 1. A bicyclist pedaling up a hill _____ 2. An archer with his bo
The French middle class and peasantry belonged to the ?
How did mummies help advance Egyptian medicine
an earthquake is a violent shaking of the earth surface.where are earthquake common
8. Complete each equivalent fraction. 2 a = ( ) 3 48
Based on reading the excerpt from Silent Spring by Rachel Carson, what can you conclude was the author's purpose?
What is a book that I can do an easy book project on?
6:7=36:42 true or false
all rectangular pentagons are similar to each other true or false