connieprice1969
connieprice1969 connieprice1969
  • 08-08-2016
  • Mathematics
contestada

Product a is a 12 ounce bottle of mouthwash that's sells for $1.39 product b is a 24 ounce bottle of mouthwash that cost $2.79 which is the better buy

Respuesta :

bizzyg
bizzyg bizzyg
  • 08-08-2016
Product A would be a better deal but only by one cent.
Answer Link

Otras preguntas

Biological treatment plants make some hazardous wastes safe by _____. A. covering them with clay B. burying them in containers C. neutralizing them D. burni
Alazea subscribes to a website for processing her digital pictures. The subscription is $5.95 per month and 4-by-6-inch prints are $0.19 each. How many prints d
Help me …………… How (**
What were the political causes of the french revolution of 1789-1800?
Which of these groups would most strongly agree with stevens on his view of education?
Meredith has a book report coming up in a couple of weeks. She still has 3/4 of her book to finish reading. She decides to read 1/8 of the book each day until s
According to hawthorne, how should humans cope with their inherently flawed nature?
word problem what is the difference between -4 and 3
What class of elements includes all of the elements that are gases at room temperature? nonmetals metals metalloids?
The pmi for remains of a body enclosed in a plastic bag could best be estimated by