ellieera17 ellieera17
  • 07-05-2020
  • Mathematics
contestada

A packet of 8 pens costs £1.84 how much does each pen cost

Respuesta :

iluvunicorns1457
iluvunicorns1457 iluvunicorns1457
  • 07-05-2020

Answer:

23p

Step-by-step explanation:

Pens : Cost

8       :  £1.84

divide each by 8

1 pen = £0.23 = 23p

Answer Link

Otras preguntas

Johns dog slept for 3 hours. If the dog snores every 1/3 hour how many times did the dog snore
Which equation shows the commutative property of addition? A. 4+3=3+4 B. 1(3)=3 C. (2+7)+12=2+(7+12) D. 4+0=4 I really am bad with Algebra II, please help haha.
eight times the difference of a number and nine is the opposite of eight
Give one example of extrusive igneous rock and one example of intrusive igneous rock
Standard form of 5.93e-5
Where was one of the worst Confederate Civil War prison camps?
what is the anatomy of the heart
Employers prefer to hire someone who has been referred to them, rather than a complete stranger. TRUE or FALSE.
A factory produced 32 tennis rackets, and 2 were defective. If the factory produces 80 tennis rackets, predict how many would you expect to NOT be defective.
what is the perfect cubes between 100 and 600