lopezelizabet22 lopezelizabet22
  • 07-05-2020
  • Mathematics
contestada

Billy has $3.00. Bubble gum costs $.30. He bought four pieces.

Respuesta :

chrisminer21p622i2 chrisminer21p622i2
  • 07-05-2020
$.30 x 4 = $1.20. Hope it’s right
Answer Link

Otras preguntas

Is it possible to prove that the backrest and footrest of the lounging beach chair are parallel? If so, explain how. If not, explain why not.
These should be answered in complete sentences and include examples to support your understanding of the questions. The answers may also include diagrams as nee
If the fundamental frequency of a section of hose is 633 hz, and the speed of sound is 343 m/s, determine the length of the section of hose (in m) for each of t
Identify the part of the health triangle that may be affected by an illness that alters your eating habits.
ΔABC has vertices A(-8,7), B(0,1) , and C(7,5) . Draw ΔABC . Determine the coordinates of the midsegment of ΔABC that is parallel to BC . Justify your a
how to write a conclusion of advantages and disadvantages of tertiary education ​
What type of light on the electromagnetic spectrum has the highest energy per photon?.
A group of magnetic force lines going from the north pole of a magnet to the south pole is called:_________
7. Allan ate 28 jelly beans. Alexis ate 75% of the amount that Allan ate. How many Jelly beans did Alexis eat?​
Question 1 of 10 A skill that helps in understanding and responding to the needs of others and involves hearing what is said, being interested, remembering what