magaoay700 magaoay700
  • 09-05-2020
  • Mathematics
contestada

A 5-pack of toy cars costs $4.95. What is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 09-05-2020

Answer:

0.99

4.95/5=0.99

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Can someone explain how to do this?
Individual #6 has the same MtDNA as…
witch operation should be performed first according to the order of operations?
States that the universe was created in a large explosion Red shift Big Bang theory
Which statement is true about bacteria?
Which two quantities does a budget balance?
the fertility rate is the: A. number of births per 1,000 people per year B. average number of children a population of women have in their lifetimes. c. number
Periodicals and the novel became more popular as the more powerful___class began to read. lower middle upper
Which statement describe a polygon best ? 1) figure that has 3 or more equal length sides . 2) figure that has 3 or more unequal length sides. 3) figure that ha
Two angles are complementary. Angle A Is (2x+20) and angle B is (3x+10). Find the value of x and the measure of each angle