syedtaimoorhussain
syedtaimoorhussain syedtaimoorhussain
  • 10-06-2020
  • Mathematics
contestada

Mrs. Meyer's soap is $3.99 for 12 ounces. What is the cost per ounce?

Respuesta :

kamimac03
kamimac03 kamimac03
  • 10-06-2020

Answer:

It's about 33 cents per ounce. The exact answer would be 0.3325

Step-by-step explanation:

Answer Link
imanoorbekhakh
imanoorbekhakh imanoorbekhakh
  • 10-06-2020

Answer:

0.33

Step-by-step explanation:     i did it on a piece of paper

Answer Link

Otras preguntas

It takes Alexandra 2 hours and 44 minutes to cut the grass. Austin needs 3 hours and 14 minutes to cut the grass. If they work together, how long will it take t
"--a little city of forty thousand that has dozed sleepily for forty thousand years in southern Georgia occasionally stirring in its slumbers.." The figurativ
m^2-6m+9\m^2-2m-3÷m^2-5m+6\m^2-3m+2
???????????????????helppppppp
Which function pertains to a lipid molecule?
Georgio is jogging barefoot along the beach when he suddenly steps on the sharp edge of a broken shell. he instantly feels pain due to the message carried to hi
When beowulf refuses to use weapons to fight the monster grendel he reveals his?
Mohammed is sleeping. his eyelids are quivering because his eyes are darting around. mohammed is probably experiencing ________ sleep.
What brings the warm temperatures to Iceland?
Acer japonica, Acer rubrum, and Acer saccharum are A)three families of maple trees. B)three different names for the same maple tree. C)three species of maple