6hunnit 6hunnit
  • 07-07-2020
  • Mathematics
contestada

$15.30 for 3 small pizzas

Respuesta :

MiaJaramillo2020
MiaJaramillo2020 MiaJaramillo2020
  • 07-07-2020
Answer: $5.10

Explanation: $15.30 divided by 3 = $5.10
Answer Link
RebelOnFN
RebelOnFN RebelOnFN
  • 07-07-2020

Answer:

$5.1

Step-by-step explanation:

If it costs $15.30 for 3 pizzas, then we can divide 15.30 by 3 to get $5.1. This concludes that the cost for one pizza is $5.1.

Hope this helps!!! PLZ MARK BRAINLIEST!!!

Answer Link

Otras preguntas

Why do we have ACE2 proteins?
what is the equation of a line that passes through the point (-2,5) and is parallel to a line with a slope of 3?
how many inches in 85937392 metres?​
The number of light bulbs sold each day in two different hardware stores is represented in the box-and-whisker plots below. Which store's median number of ligh
What’s the correct answer for this?
Escoge la opción que cambia las palabras en negrita por el diminutivo correcto. Choose the option that changes the words in bold to the correct diminutive. El b
Which European countries seized control in Africa? Select all that apply. A- Great Britain B- France C- Belgium D- Portugal E- United States F- Germany
A restaurant uses 4/5 ounce of gravy for each serving of meat loaf. If 45 people ordered meat loaf, how much gravy will the restaurant need? ounces
Please help me any one can help me please I need help please help me
How was the industrial revolution impactful?