Sacksonville1995
Sacksonville1995 Sacksonville1995
  • 07-07-2020
  • Mathematics
contestada

A lotion is made from an oil blend costing $1.50 per
ounce and glycerin costing $1.00 per ounce. Four
ounces of lotion costs $5.50.

Respuesta :

lnapol1555
lnapol1555 lnapol1555
  • 25-01-2021

Answer:

what's the question?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how to multiply 7.86 and 4.6
Which candidate won the 1948 presidential election? a. Thomas Dewey b. Strom Thurmond c. George Wallace d. Harry Truman
The Frontier ended when the open land was gone. a. True b. False
Which answer represents the domain of the logarithmic function given below? F(x) = log9 x a. x 0 b. x < 0 c. x > 0 d. All real numbers
A ____________ exists when a country exports more goods than it imports. a. tariff b. Diet c. trade surplus d. work ethic
How did the Treaty of Versailles help pave the way for the Nazi party to gain control of Germany?
a rocket of mass 100,000 kg undergoes an acceleration of 2m/s2. show the net force acting on it is 200,000
Explain the meaning of this cartoon for a reader in 1867. a. It demonstrated that Andrew Johnson was an ineffective leader because of his interest in books. b.
when exercising you should
This Act was passed by Congress to protect the voting rights of blacks in the South, it wasn’t very effective. a. Civil rights Act of 1866 c. Enforcement Act of