Meyomo Meyomo
  • 09-07-2020
  • Mathematics
contestada

Lily sells an article at a gain of 15%. If she had bought it at 10% less and sold it for Rs 4 more, then he would have gained 30 %. Find her cost price. Explain step by step

Respuesta :

nini4kt nini4kt
  • 16-07-2020

Answer:

it is 48 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

ABC Company's production budget for October is based on 500 units. Standard unit cost for raw materials is $130 per unit ($10 per pound x 13 pounds per unit).
Jason wants to know the percentage of M & M's that are green. He chooses a sample of 30 M & M's from a bag, and 3 of them are green. What is the margin
What does the prefix "hetero-" mean?A. SameB. Different
Why don’t scientists use the Bohr model above to explain charge transfer?
Anyone know this clef
we eat rice. into future ​
PLZ HELP ANY GUESS WOULD HELP
Hola amigos mi hombre es Elena . Yo soy de edcaudor peri vivo en Miami tengo deicisesis Amos . Soy Alta y no Bonita
If your string is 95 cm long and the second string is 650 mm, then how many mm are the two line segments together
Answer this question ASAP PLZZZZZZZZZ!!