londonlove2002
londonlove2002 londonlove2002
  • 06-09-2016
  • Mathematics
contestada

One pound of gummy bears costs $2.20. How much does 1.6 pounds cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 06-09-2016
6 pounds of gummy bears cost is $3.52 . Because you just needed to multiply 3.52 with 6 which will equal $3.52
Answer Link
ashes2luna17
ashes2luna17 ashes2luna17
  • 06-09-2016
you have to multiply 2.20 x 1.6 = 3.52
Answer Link

Otras preguntas

A firewall is used to _____. A)protect computer systems against unwanted invaders B)put out fires in computer rooms C)investigate the Internet D)tell network s
which of the given points is a solution to this system of linear inequalities? 3x+4y<8 y<1/2x+6 y>-4
Tamara invested $15,000 in an account that pays 4% annual simple interest. Tamara will not make any additional deposits or withdrawals. How much interest will T
For sickle-cell disease, assume S is the dominant allele and s is the recessive allele. Which genotype are possible for offspring of a carrier (Ss) and a person
Yvonne made the two-way table below showing students’ favorite fruits. According to the table, how may students in class B prefer apples? 13 16 18 20
Please help me right away.
What is a positive externality
Which expression is equivalent to 6x^2 + 13x + 5? A (2x+5)(3x-1) B (2x-5)(3x+1) C (2x+1)(3x+5) D (2x-1)(3x-5)
Roma tinha muitos imperadores, mas sabes qual deles foi responsável por trazer o cristianismo para a europa ocidental, e consequentemente, para a américa?
Do you have to keep putting the author's name in mla citations?