Seudónimo
Seudónimo
08-09-2016
Mathematics
contestada
I need help on 9. Just tell me the answer.
Respuesta :
camxoweeknd
camxoweeknd
08-09-2016
$1.65x(n)=(m)
Multiply the money by the pounds then you will get the answer in money for example:
$1.65 x 6 pounds
=$9.9
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 73+ )
Otras preguntas
A puppy weighed 2kg. Eight weeks later the puppy weighed 3.5kg What was the percentage increase in the puppy's weight?
20 POINTS+BRAINLIEST 8TH GRADE MATH PART 2: number sequence please explain the steps in simple language and as always any answers for the sake of points will be
A dark purple liquid is diluted by adding water. The diluted liquid becomes a pale purple colour. Explain the process that causes this change. Refer to particle
what percentage is represented by the diagram bellow?
Which of the following represents a quadratic function? a. y = 3x - 2 b. y=6+5x + x² c. x³10x = 21 d. y= 2² +4
increasing the ISO setting on the camera can increase _ in your image?
In the diagram below, if < ACD = 48 °, find the measure of < ABD.
Write the phrase as a unit rate. $37.13 for 5.5 pounds
Which events would likely lead to a reduction in the sea level of Earth’s oceans?
Can you get out of jail within 3 days or 7 days or at least 2 weeks or are they just lying about being in jail to begin with?