Seudónimo Seudónimo
  • 08-09-2016
  • Mathematics
contestada

A pack of 30 sells for $7.97, and a 12-pack of the same brand of pencils sells for $4.77. Which is the better buy? How do you know?

Respuesta :

vestigial
vestigial vestigial
  • 08-09-2016
what do you think is the better buy?
Answer Link

Otras preguntas

Meaning of Romanesque is_________________
Flaws in the affluent society include?
Discuss the statement: ‘Silence is Golden’ in approximately a hundred 300 words, in relation to ethics in communicating at the workplace.​
Lockheed Martin, the defense contractor designs and build communication satellite systems to be used by the U.S. military. Because of the very high cost the com
if hcf is 192 then what is lcm​
ya1. Koti vend de la vian de. Il est un....(a) boulanger(b) boucher(c) boulangere(d) boucher​
How can we find % Loss?
How did imperialism during the late 19th century differ in Africa and in Latin America? O A. Africa prospered greatly from imperialism, but Latin America experi
The following transactions are February activities of Swing Hard Incorporated, which offers golfing lessons in the northeastern United States. Swing Hard collec
Help is needed! Is f(x) a function?