smartypants12345 smartypants12345
  • 09-09-2016
  • Mathematics
contestada

each tile costs 80 cents how much change would i get back if i bought 192 tiles with 200 dollars

Respuesta :

Tanni Tanni
  • 09-09-2016
Cost of 192 tile at $0.80 =   192 x .80 = $153.60
       Change due from $200.00     =$200 - $153.60= $46.40

Answer Link

Otras preguntas

Identify the parts of the expression. Then write a word expression for the numerical or algebraic expression. 2e-f
A bottle of cranberry juice contains 32 fluid ounces and costs $2.56. What is the unit rate?
what four substances are recycled during photosynthesis and respiration?
S+841.9=1000 what does S stand for
Why does the author of "Michael Faraday's World" include the conversation between Michael Faraday and the two boys at the end of the story? A.One of the boys gr
A battery manufacturer found that 3% of its batteries had defects. If 8000 batteries are sold, how many could be expected to have defects?
One number is seventeen less than another number. The sum of these numbers is 129. What are the numbers?
What physical process will likely cause people to move from coastal cliffs? air circulation patterns erosion subduction trade winds
Native Americans weavers often depicted abstract patterns that represented which of the following? A.) friendship B.) discovery C.) power D.) nature
80 is 25 percent of what number