daniellao725 daniellao725
  • 07-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jellybeans cost $4/lb. how much will is cost to buy 2 to the power of negative 1 lbs of jellybeans?

Respuesta :

5922003147
5922003147 5922003147
  • 07-09-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

2 to the power of negative 1 = 0.5

4 times .5 = 2$

Answer Link
jambalamx
jambalamx jambalamx
  • 07-09-2020
It would cost -0.25 cents to buy 1b of jellybeans. Meaning, whoever you’re buying from owes you a quarter.
Ver imagen jambalamx
Answer Link

Otras preguntas

I do not know how to do this but I need a answer cuz u don’t know it
8. Complete the steps of the proof shown below.
The mass of an object times is velocity is the ____________ of the object.
Blanca Vargas Navarro _____. _ A. Tiene 13 años. _ B. Usa uniforme en la escuela _ C. No le gusta lavar platos. _ D. Es de Panamá
A new spiral notebook contains 30 more sheets of paper than a new memo book. The total number of sheets of paper in 3 News spiral books in 5 new memo books is 8
how do i state the effect the plot had on me
Caliph Abu Bakr,one of the Four Rightly Guided Caliphs,led the region in 634 CE.for which of the following statements does this map provide?
which word best completes this sentence? Steven Spielberg es uno de mis favoritos
At the end of mitosis the cells produced are identical to each other is it True or False
The formula for the area of a parallelogram is A = bh, where b is the base and h is the height. Which simplified expression represents the area of the paralle