deniss49
deniss49 deniss49
  • 07-09-2020
  • Mathematics
contestada

whats a unit price?​

Respuesta :

saram3834
saram3834 saram3834
  • 07-09-2020

Answer:

The "Unit Price" (or "unit cost") tells you the cost per liter, per kilogram, per pound, etc, of what you want to buy.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Homer and Mike were replacing the boards on​ Mike's old deck. Mike can do the job alone in 1 hour less time than Homer. They worked together for 7 hours until H
Excerpt from: The First Tears — Based on an Inuit FolktaleElizabeth Kibler5 Amak became exasperated as he watched the seals swim away into the dark water. Howev
Hey, Im working on an English Mythology project. I have chosen to do Aphrodite, but I am having trouble coming up with an original allusion for Aphrodite?
Explain how childhood affects people's responses to love and romantic relationships in later years, according to Dr. Firestone. Cite evidence from the text in y
please help on this one?
Suppose BK is an angle bisector of △ABC. Find AB if BC=7, AK=3.5, and KC=5
Helpppp is needed ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!
which of these painters was known for depicting christ's life on earth, rather than a figure in the heavens: campin, cimabue, duccio, Van der Weyden?
If a plant can’t root or has a poor root system it cannot be reproduced True False
Consists of people, equipment, and procedures to gathr, sort, analyze and distribute needed, timely and accurate information to marketing decision makers