mybrotherscumsock mybrotherscumsock
  • 09-09-2020
  • Mathematics
contestada

if sugarless gum sells at 2 pieces for $.25, then what would 10 pieces cost?

Respuesta :

Mstiles2
Mstiles2 Mstiles2
  • 09-09-2020

Answer:

Does this help

Step-by-step explanation:

10 pieces would cost $30  

Mabey I am wrong

Answer Link
simonegreenup simonegreenup
  • 09-09-2020
Answer- 1.25
Explanation- Multiply .25 by 10= 2.5
Divide 2.5 by 2 to get 1.25
Hope that’s helps:)
Answer Link

Otras preguntas

The martin family has a disposable income of $90,000 annually. assume that their marginal propensity to consume is 0.8 (the martin family spends 80% of new disp
what is [(u+1)/2] - 1 ?
True or false: tornadoes rarely hit large cities because the tall buildings deflect the airflow of the tornado and cause it to dissapate. atms 120
What degree longitude is the eastern border between alaska and canada?
Prefix for provided definition slo
An attribute in a relation of a database that serves as the primary key of another relation in the same database is called a
"Come! Will you not like to ride a little way with me, in my beautiful chariot?" Which device does the author use in this line of King Pluto's dialogue? Imager
Estimate show how you estimated 512 divided by 52
Which of the following tasks would not have been performed by the plantation slaves
Graph of a line containing the following points: (–4, –3) and (2, –3). Which is the equation of the given line? a. x = –3 b. x = 3 c. y =