marioguerra072107 marioguerra072107
  • 09-09-2020
  • Mathematics
contestada

Peter bought 8 lemons for $6dollar sign, Each lemon was the same price.

Respuesta :

kgirl633
kgirl633 kgirl633
  • 09-09-2020

Answer:  Each lemon costs 75 cents

Step-by-step explanation:

If you divide 8 from 6 then the answer is .75 and that is your answer.

Answer Link

Otras preguntas

Combine the like terms to make a simpler expression: y- ( -3y )
Which of the following best describes the decisions made by the Warren Court? a. The court's decisions strengthened the power of states' rights. b. The court's
the accountant charged $35 for the first hour of work and $23 for each hour he did after that he earned a totL or $127 how many hours did he work
A banner is made of a square and a semicircle. The square has side lengths of 22 inches. One side of the square is also the diameter of the semicircle. What is
Which statement correctly describes maya architecture
can someone give me some thoughts plz
What number should be added to 277 to get a sum of 2621?
Why is it important to solve an equation for a specific variable?
At least 250 parents attended back to school night X is the number of parents that attended back to school
During the three weeks before an event, you should A. exercise with great intensity. B. taper your training down during the last two days. C. exercise at the sa